Μέρα τραγουδιού – Λύκειο Ιδαλίου – 16.2.2018

Στις 16 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκε Διαγωνισμός Ερμηνείας Τραγουδιού στην Αίθουσα Πολλαπλής Χρήσης του Σχολείου ενώπιον όλων των μαθητών και μαθητριών του Σχολείου, των καθηγητών/τριών, γονέων και εκπροσώπων της τοπικής κοινότητας. Υπήρξαν 14 συμμετοχές, που παρουσιάστηκαν με συνοδεία στο πιάνο.

Η κριτική επιτροπή, αποτελούμενη από τις κυρίες Γεωργία Νεοφύτου (ΕΜΕ Μουσικής, Πρόεδρο Επιτροπής), Μάρω Μήτσα, (Μαέστρο της Χορωδίας της ΠΑ.ΣΥ.Δ.Υ.), Αύρα Σιάτη (Σοπράνο και Καθηγήτρια Φωνητικής και Πιάνου) και Κατερίνα Χριστοφίδου (Διευθύντρια της Μουσικής Σχολής "Potenzia" και Καθηγήτρια Φωνητικής), καθώς και τον κύριο Άλεξ Παναγή (Τραγουδιστή) απένειμε τρία βραβεία. Στο τέλος της εκδήλωσης, όλοι οι διαγωνιζόμενοι παρουσίασαν ένα κοινό τραγούδι.

Υπεύθυνοι Καθηγητές: Τζωρτζίνα Στρατή, Καθηγήτρια Mουσικής και Μάριος Ιωάννου, Β.Δ.Α' Μουσικής