Μέρα τραγουδιού – Λύκειο Ιδαλίου – 3.5.2017

Στις 3 Μαΐου 2017 πραγματοποιήθηκε Διαγωνισμός Ερμηνείας Τραγουδιού στην Αίθουσα Πολλαπλής Χρήσης του Σχολείου ενώπιον όλων των μαθητών και μαθητριών του Σχολείου, των καθηγητών/τριών, γονέων και εκπροσώπων της τοπικής κοινότητας. Υπήρξαν 11 συμμετοχές, που παρουσιάστηκαν είτε με προηχογραφημένη συνοδεία είτε με συνοδεία στο πιάνο.

Η κριτική επιτροπή, αποτελούμενη από τις κυρίες Γεωργία Νεοφύτου (ΕΜΕ Μουσικής, Πρόεδρο Επιτροπής), Κατερίνα Χριστοφίδου (Διευθύντρια της Μουσικής Σχολής "Potenzia" και Καθηγήτρια Φωνητικής), Μαρία Θεοδώρου (Διευθύντρια του Ωδείου "Μelody House" και Καθηγήτρια Φωνητικής και Πιάνου) και Αναστασία Δρακά (Χορογράφο - Ηθοποιό) καθώς και τον κύριο Μάριο Κούμα (Τραγουδιστή - Συνθέτη) απένειμε τρία βραβεία. Στο τέλος της εκδήλωσης, όλοι οι διαγωνιζόμενοι παρουσίασαν ένα κοινό τραγούδι.

Υπεύθυνοι Καθηγητές: Γεωργία Καλλή, Καθηγήτρια Mουσικής και Μάριος Ιωάννου, Β.Δ.Α' Μουσικής