Μέρα Tραγουδιού στο Λύκειο Α’ Εθνάρχη Μακαρίου Γ’ Πάφου – Μουσικό Σχολείο Πάφου, 26.04.2017

Καθηγητής: Σωκράτης Τερπίζης

Την Τετάρτη 26 Απριλίου 2017, με την ευκαιρία της τελετής απονομής των Βραβείων «Δημητράκη και Αγγελικούλας Γεωργίου Στυλιανίδη», την οποία παρακολούθησε μεγάλος αριθμός προσκεκλημένων, συμπεριλαμβανομένων αξιωματούχων της πόλης, οι μαθητές του Μουσικού Λυκείου Πάφου με το πέρας της εκδήλωσης προσκάλεσαν τους παρόντες να γιορτάσουν μαζί τους τη «Μέρα Τραγουδιού». Προσκεκλημένοι, μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου αλλά και συμμαθητές/τριες τους από άλλα σχολεία της Πάφου, βγήκαν στον προαύλιο χώρο του Σχολείου, τραγούδησαν μαζί και έπαιξαν μουσική τιμώντας έτσι την «Μέρα Τραγουδιού» και στέλνοντας το μήνυμα για τη σημασία και τα οφέλη που προκύπτουν από την ανάπτυξη μιας στενής σχέσης του ατόμου με τη μουσική.